שאלת הביצה והתרנגולת הגרפולוגית
מאת אילת אילון | צפיות: 2,152 | תגובות: 0
רבים שואלים אותי אם הם ישנו את כתב ידם, האם גם תכונות האופי שלהם ישתנו? ובכן דומה הדבר להבעות הפנים שלנו, האם החיוך הנסוך על פנינו מעיד בהכרח כי אנו שמחים? האם הזלת דמעות היא סימן לצער ולעצבות? ומניין הביטוי דמעות תנין?

רבים שואליםאותי אם הם ישנו את כתב ידם, האם גם תכונות האופי שלהם ישתנו?


ובכן דומההדבר להבעות הפנים שלנו, האם החיוך הנסוך על פנינו מעיד בהכרח כי אנו שמחים? האםהזלת דמעות היא סימן לצער ולעצבות? ומניין הביטוי דמעות תנין?


לעומת זאת,ישנן צורות ביטוי ריגושיות הנובעות ממוחו של האדם ולפיכך אין לו שליטה עליהן. אלומשקפות נכונה את מצבו הרגשי, כגון: הסמקה, מיצמוץ ועוד.


"כתבהיד הוא כתב המוח", הפקודות ליד מועברות על ידי המוח המעביר הוראות לעצבים,ואלו יוצרים את הכתב. אותו מוח מקבל מסרים על מצב הרוח שלנו, המצב הפיזי המיוחדלדוגמא, נכות, לקויות ומגבלות פיזיות שונות, ומתפקד בהתאם.


כתב הידשלנו משתנה לאורך השנים בהתאם להתבגרות ולהתפתחות האישית של כל אחד מאיתנו. הואמשתנה בעת משברים אישיים, במצבי מתח וחרדה כמו גם בזמנים של שמחה ואופטימיות.


מצבים אלומשפיעים עלינו ובאופן ישיר על כתב ידנו.


לדוגמא: נערבתקופת ההתבגרות לרוב יסבול מחוסר בטחון אשר יתבטא ברווח גדול בין מילים וקטן ביןשורות, אותיות הדבוקות לבסיס השורה, כתיבתו תהיה איטית וחתימתו קטנה מהטקסט. עםסיום תהליך ההתבגרות ניתן לראות כי אותו נער הפך לגבר בשל ובעל בטחון עצמי ותכונהזו תבוא לידי ביטוי ברווח תקין בין האותיות, אזור אמצעי מפותח, חתימה גדולה מהטקסטוייתכן קו מתחת לחתימה.
דוגמא נוספתלמצב ריגושי זמני :אופטימיות ופסימיות, בעוד ששורותיו של האופטימי יעלו כלפי מעלה ,שורותיו של המדוכדך ירדו כלפי מטה ובמצב דכאוני השורות תהיינה תלולות באופןקיצוני.

לסיכום:
כתב הידשלנו משקף את אישיותנו ותכונות האופי שלנו. בעוד שהכתב אינו יכול לשנות אותנו,שינוי אישי וצמיחה אישית יבואו לידי ביטוי בכתב היד.

אודות הכותב: אילת אילון, גרפולוגית מוסמכת, בעלת ניסיון רב במתן חוות דעת מקצועיות לצורך הכוונה מקצועית וייעוץ אישי.
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.