משרה זמנית- מתי ולמה זה כדאי?
מאת A one | צפיות: 4,469 | תגובות: 1
מתי ולמה כדאי לקבל הצעת עבודה למשרה זמנית? כיצד להפוך את הזמני לקבוע, והאם זה בכלל אפשרי? מאמר זה עוסק בשאלות אלו ונוספות בנושא

אתם מחפשים עבודה מזה זמן מה, כרגע אין משהו רלוונטי באופק, ופתאום מקבלים מחברת ההשמה שאתם עובדים איתה הצעה מאד מעניינת. אבל- אליה וקוץ בה- המשרה המאד מעניינת היא זמנית. החלפה לחופשת לידה, לדוגמה. כאן מתחילה הדילמה- ללכת על זה או לחכות למשרה קבועה?
בהנחה שהתפקיד והתנאים נשמעים לכם מעניינים והוגנים, אל תפסלו על הסף. ההחלטה אם לעבוד במשרה זמנית תלויה במספר גורמים, וחשוב להבין שלא לכל אחד זה מתאים, אך הזמני בהחלט יכול להפוך לקבוע.

מתי זה כדאי?
אם אתם מחפשים עבודה כבר זמן רב, נמצאים בלחץ מבחינה כספית או אפילו מבחינה אישית- רצף של ראיונות לא מוצלחים בהחלט יכול לפגוע בתחושת הביטחון העצמי, כדאי לכם לשקול להתחיל לעבוד במשרה זמנית. כך, תוך כדי עבודה במשרה הזמנית תוכלו להמשיך לחפש משרה קבועה מבלי שהנטל הכלכלי יכריע אתכם ויאלץ אתכם לקבל עבודות לא מתאימות. לפעמים אתם יודעים מראש שאתם צריכים משרה זמנית- כי אתם עומדים לבצע רילוקיישן בעקבות בן/בת הזוג בעוד מס' חודשים, או עומדים להתחיל לימודים לתואר, או מתכננים טיול ארוך.

מתי לא?
אם אתם עדיין עובדים, לא בטוח שכדאי למהר להתחיל בעבודה זמנית, על מנת שלא תישארו עם 2 ציפורים על העץ ובלי עבודה לאחר מס' חודשים. כמו כן, אם אתם מאד מנוסים בתחומכם, זה עשוי להעלות תהייה אצל המעסיק הבא- מדוע אדם מומחה בתחומו התפשר על משרה זמנית? אם אתם כבר עובדים במשרה זמנית, עדיף שהמשרה הבאה תהיה קבועה, כי תקופות העסקה קצרות ורצופות של פחות משנה לא נראות טוב בקורות החיים.

ולמה זה כדאי?
ראשית, "חורים" בקורות החיים לא נראים טוב. עדיפה משרה זמנית לחצי שנה על תקופה של חצי שנה ללא עבודה, מהבחינה הזו. שנית, הזמני תמיד יכול להפוך לקבוע. אל תבנו על זה, כי לא תמיד זה קורה, אבל תיקחו את זה בחשבון ואם אתם מתחילים לעבוד בעבודה כזו תנו את כל כולכם. העובדת שאתם אמורים להחליף בחופשת לידה לא בהכרח תחליט לחזור לתפקיד, הפרוייקט הזמני יכול להפוך לקבוע, וגם תקנים שנפתחים כזמניים לפעמים הופכים לקבועים. מחפשי עבודה שאנחנו מלווים, לא פעם נכנסים לתפקיד שמוגדר מראש כזמני למס' חודשים ומוצאים עצמם באותו תפקיד לאחר מספר שנים, כך שהכל אפשרי.

חשוב להבין שגם אם המשרה הזמנית לא תהפוך לקבועה, הקשרים והניסיון בהחלט יכולים לעזור לכם בתפקיד הבא שלכם, וקשרים זה תמיד דבר מועיל- קשריו של המעסיק במשרה הזמנית יכולים להוביל אתכם למשרה הקבועה הבאה שלכם. בנוסף, עבודה זמנית מאפשרת לפעמים הצצה לעולם קצת אחר- עו"ד צעיר בעל ניסיון ממשרדים יכול "לטעום" את העבודה בחברה ולהחליט אם זה מתאים ומעניין אותו ואיך ירצה להתקדם בקריירה שלו- במשרד או בחברה. לסיכום, כל מקרה לגופו, אך לא כדאי לפסול הצעה למשרה זמנית על הסף. בררו את כל הפרטים שניתן לגבי המשרה, שאלו בראיון לגבי האפשרות שהתפקיד יהפוך לקבוע, ואם קיבלתם את ההצעה והתחלתם לעבוד- עבדו כאילו זו עבודה קבועה ולא זמנית. אם תהיו מוצלחים ותרשימו את המעסיק, מאד ייתכן שהוא יעשה הכל כדי להשאיר אתכם לאורך זמן.

אודות הכותב: A-one Legal Recruitment- חברת השמה לעורכי דין המתמחה בהשמה בתחום המשפטי
http://www.a-one.co.il/
תוויות:
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. שמיים הוא הגבול...........
טאניה | ב- 10/09/2013 17:01:41