הזדמנויות עסקיות בעבודה – איך מוצאים אותן ?
מאת מואיז | צפיות: 2,186 | תגובות: 1
שכירים רבים חושבים כי הזדמנויות עסקיות הן נחלתם של עצמאים בלבד, אולם אין כך הדבר. יזם אמנם מתאפיין במימוש הזדמנות עסקית עד להפיכתה לעסק מוגמר, בעוד שכירים בד"כ יצטרפו לעסק המוגמר אך במקרים רבים גם שכירים, המוכנים להתפשר ולהתגמש, יכולים להינות מהרווחים והריגוש המאפיינים את עולמם של יזמים.


הזדמנויות עסקיות בעבודה

מקוםהעבודה מצטייר לעתים קרובות כמקום "אפרורי ומשעמם", אולם מקום עבודהיכול להיות גם חממה של ממש ללא פחות מאשר ההזדמנות העסקית הבאה שלך!
להלןמספר דרכים ליצירת הזדמנויות עסקיות במסגרת מקום העבודה שלך כשכיר:

א. הזדמנויות עסקיות בצורת אופציות למימוש בחברות סטארט-אפ בתחילת דרכן.
נכון,חברות סטארט-אפ נחשבות "לא יציבות" ויש שיאמרו "מסוכנות", אךזה במידה רבה טבעה של "הזדמנות עסקית".
העבודהבחברות סטרט-אפ תובענית, ואין ספק שנמצא בה יותר "צעירים הרפתקאנים"מאשר "זקני השבט" אך אותה רוח צעירה המנשבת במפרשי היזמות היא זו המביאהעימה לעיתים את הבשורה הבאה!
מימושאופציות של חברת סטאט-אפ שכזו יכול בהחלט "לנחם" עובד אשר השקיע שעותארוכות במשרד במקום לבלות עם משפחתו.

ב. פתיחת חברת-בת בחברת האם.
לאילואשר עדיין עורגים על חברת הסטארט-אפ בסעיף הראשון, אך עדיין נותרו עם תחושה שלהחמצה, חברת הבת מספקת הזדמנות עסקית ממעלה ראשונה להיות בעלים ומנהל של חברהמשלך.

כיצדזה עובד ?
חברותמסורתיות "סובלות" ממחסור בגמישות ויצירתיות. מנהלים נבונים בחברותמסורתיות יהיו בעלי אוזן קשבת ליוזמות אשר עולות בתוך החברה. יוזמות שכאלו, כאשרהן מוצדקות מבחינה עסקית, יכולות להוות תחרות איומה או מקור לשגשוג.
מנהלאו יזם בחברה מסורתית אשר רואה הזדמנות עסקית לנגד עניו, עשוי בהחלט להעדיףאת התמיכה המנהלתית והכלכלית של חברת האם שלו בשילוב העצמאות שתינתן לו כמנכ"לצעיר.
הזדמנויותעסקיות מעין אלו מהוות תועלת הדדית, ויש לא מעט דוגמאות מצויינות להצלחות שכאלהבתעשייה העולמית.

ג. מינוף נסיון תעסוקתי במקום עבודה למימוש הזדמנויות עסקיות מחוץ למסגרתהעבודה.
הסעיףהשלישי מהווה המשך טבעי לסעיפים הקודמים, מצד אחד הוא מציג עליה ברמת היזמות שלהשכיר ומצד שני ניתוק מוחלט מסביבת העבודה הקודמת שלו.
בעודששכירים מסויימים רוצים או צריכים את הביטחון והתמיכה של גוף עסקי וותיק ומבוסס,ישנם שכירים שפשוט אינם מתאימים למסגרת שכזו או שאינם זקוקים לה עוד.
כאשרשכיר בעל תפקיד מפתח מרגיש בשל מספיק, והוא סבור כי יכול להציע ללקוח שירות אומוצר טוב יותר, הוא עשוי בהחלט למנף הזדמנות עסקית שכזו מחוץ לדלתות מקום העבודההקודם שלו, גם אם בילה שם שנים רבות וטובות. מצד אחד, ייתכן כי מקום עבודה לא יראהבעין יפה יוזמה שכזו אך מצד שני מדובר בהתפתחות בלתי נמנעת אשר מבטאת את החסרונותשל חברות ותיקות שלא ידעו להשתנות עם זמנם.

לסיכום,גם שכיר יכול למנף הזדמנות עסקית כאשר זו נקרת בדרכו וזאת בהתאם למידת היזמות שבו.
שכיריםמסויימים עשויים לחפש חברות סטארט-אפ שהם מאמינים בחזון העסקי שלהן, בעוד אחריםיחפשו את חברת הסטארט-אפ שלהם בתוך המבנה הארגוני של חברת האם החמימה והעוטפת.
"היזםהסדרתי", נטול הרסן, ימצא את דרכו את ההזדמנות העסקית שלו לאחר שלמד אתעקרונות התעשייה כאשר הוא מרגיש בוגר ובשל "לדבר האמיתי"!

אודות הכותב: הזדמנות עסקית במסגרת "אומגה 3 הדור החדש"
http://www.omega3-ala.com/page56.asp
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. אני בטוחה שהמאמר פשוט מרתק ומעריכה את הזמן שלקחת לחלוק איתנו את המידע הזה, אבל למה אין רווחים בין מילים או בין מילים לסימני פיסוק? לא ממש מחמיא למאמר עם יומרה מקצועית.
שירלי | ב- 04/06/2011 13:06:39