חברות השמה - איך מוציאים מהן את המקסימום בתהליך חיפוש עבודה?
מאת נורית אגמי | צפיות: 3,500 | תגובות: 0
בין אם אתה עובד ומחפש עבודה ובין אם אתה מובטל ומחפש עבודה, עליך למקסם את התוצאות שאתה מקבל מכל אפיק שבו אתה מחפש עבודה. אחד האפיקים היותר מוכרים לחיפוש עבודה זה האפיק של חיפוש עבודה דרך חברות השמה. האם לשלוח את קורות החיים שלך לכל חברות ההשמה? או שאולי לשלוח את קורות החיים שלך רק לחלק מחברות ההשמה?
אם אתה מחפש עבודה ואתה מובטל אני ממליצה לשלוח את קורות החיים שלך לכל חברות ההשמה.
אין לך מה להפסיד.
יש לך רק מה להרוויח.
אולי לאחת מהן יש משרה להציע לך.

יש המון חברות השמה – יש חברות השמה גדולות וידועות ויש כאלו שהן קטנות והרבה פחות מוכרות.
אסור לך להתעלם מחברות ההשמה הקטנות כי הרי זה לא משנה לך מי ישלח את קורות החיים שלך למעסיק, העיקר שקורות החיים יישלחו.

נכון שחברות גדולות עובדות עם יותר מעסיקים ויש להן יותר רכזות השמה אבל מצד שני כולם שולחים את קורות החיים שלהם לחברות הגדולות. דווקא זה שתשלח את קורות החיים שלך גם לחברות השמה קטנות יכול לתת לך יתרון כי קורות החיים שלך יזכו ליחס, יחס שלא היית מקבל מחברת השמה גדולה כי היא צריכה לבחור לשלוח מועמדים למשרה מבין "פול" מועמדים הרבה יותר גדול שפונים אליה. בנוסף, חברת השמה קטנה עשויה לתת לך יחס אישי וצמוד יותר לעומת חברת השמה גדולה.

חברת השמה מסוימת עשויה להיות קטנה אבל היא גם יכולה להיות חברת השמה בוטיק ומתמחה. זה אומר שהיצע המשרות שיהיה לה בתחום מסוים לא נופל מהיצע המשרות שיש לחברת השמה גדולה, יכול להיות אפילו שיש לה יותר משרות מאשר חברה גדולה ומוכרת יותר.

לאחר שתשלח את קורות החיים שלך אל כל חברות ההשמה, אתה יכול לראות מי מהן חוזרת אליך ומציעה לך משרות ואז לעקוב ספציפית אחרי החברות שחוזרות אליך.
אם אתה מחפש עבודה ואתה עובד תוך כדי, ההמלצה שלי היא לא להפיץ את קורות החיים שלך בתפוצה מאוד גדולה. למה? כי אתה צריך לשמור על דיסקרטיות ועדיף שלא יתגלה במקום העבודה הנוכחי שאתה מחפש עבודה. כאשר אתה שולח למאות חברות השמה את קורות החיים שלך, יש לך פחות שליטה מה קורה עם קורות החיים שלך ואל אילו מעסיקים הם יגיעו. הם גם עשויים להגיע בטעות אל המעסיק שלך שמחפש עובדים כמוך כי הוא רוצה להגדיל את המחלקה.

לכן, ההמלצה שלי במקרה הזה היא לעשות "מחקר" חברות השמה.לבחון אילו חברות מפרסמות הרבה משרות בתחום שלך ולעבוד איתן. לשאול בין החברים שלך שעובדים בתחום שלך עם אילו חברות השמה הם ממליצים לעבוד. אילו חברות השמה נתנו יחס אישי והפנו אותם להכי הרבה משרות. ההמלצה שלי היא להתמקד ב- 5 עד 7 חברות השמה ולעבוד איתן באופן צמוד. ליצור עם רכזות ההשמה שלהן קשרים אישיים טובים ולקדם את המועמדות שלך מולן. ליזום אפילו מועד להגעה לריאיון עבודה באותן חברות השמה כדי שיוכלו להתרשם ממך בצורה טובה יותר ועל מנת שרכזת ההשמה שמטפלת במשרות בתחום המקצועי שלך, תזכור אותך.

אודות הכותב: רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר ולהרוויח יותר? נורית אגמי, מנכ"ל חברת רשת אגמי, השמה ושירותי קריירה מזמינה אותך לקבל במתנה את הקורס החינמי
https://www.agamy.co.il/free_course
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.