הרשת החברתית והשפעתה על מציאת עבודה
מאת ל.מ. עולם של כח-אדם | צפיות: 2,264 | תגובות: 1
למי שעדיין לא בעניינים, רשתות-חברתיות (social-networks) זה הדבר החם עכשיו באינטרנט. הרעיון הוא פשוט: אתה כותב מי החברים שלך, והם כותבים מי החברים שלהם, וכן הלאה, ואז אפשר לנצל את הרשת הזאת ליצירת קשרים בשביל כל מיני דברים מעניינים. הפייסבוק הוא הרשת החברתית הכי חמה עכשיו,רשת חברתית המאפשרת לך לעלות תמונות בכל תקופות החיים שלך , מאפשרת לך להגיב לאנשים אחרים על רשומות,ולרשום באיזה סטאטוס אתה נמצא עכשיו, ועוד הרבה פונקציות שחושפות אותך לעולם.

למי שעדיין לא בעניינים, רשתות-חברתיות (social-networks) זה הדבר החם עכשיו באינטרנט. הרעיון הוא פשוט: אתה כותב מי החברים שלך, והם כותבים מי החברים שלהם, וכן הלאה, ואז אפשר לנצל את הרשת הזאת ליצירת קשרים בשביל כל מיני דברים מעניינים.
הפייסבוק הוא הרשת החברתית הכי חמה עכשיו,רשת חברתית המאפשרת לך לעלות תמונות בכל תקופות החיים שלך , מאפשרת לך להגיב לאנשים אחרים על רשומות,ולרשום באיזה סטאטוס אתה נמצא עכשיו, ועוד הרבה פונקציות שחושפות אותך לעולם.
ומה עם עבודה???? תתפלאו לשמוע שלרשת החברתית כמו הפייסבוק יש השפעה חזקה מאוד על הסיכויים שלכם להתקבל למקום עבודה חדש,יותר מזה הרשתות החברתיות אצל המון מעסיקים הפכו להיות לכלי חשוב בגיוס מועמדים, לא פחות מהאמצעים המסורתיים כמו קורות החיים או הראיון האישי. קיים שם חומר בלתי נדלה עליכם, שהמעסיק לא יוכל למצוא באף מקום.המעסיק נכנס אל הדף שלכם בפייסבוק ומספיק שהוא רואה את כל התמונות שלכם שהייתם שיכורים או תמונות שלכם ברגעים אינטימיים,למה שהוא ירצה לקבל אתכם? הרושם הראשוני שאותו מעסיק מקבל מכם באותו הרגע, הוא בעל השפעה ניכרת.
ושלא נדבר על מילים שנכתבות בסטאטוס שלכם,מילים הם ללא ספק כוח, לדוגמא מועמד שמשמיץ מקום עבודה קודם או משמיץ את המנהל שלו, המעסיק יכול לפסול את מועמדותו למשרה בן רגע, השמצה של מקום עבודה קודם, יכול לגרום לכם להצטייר כנקמנים,וכאנשים שלא מוכנים לקחת אחראיות על המעשים שלהם.
אנחנו בל.מ מבטיחים לכם שתקבלו מאיתנו את התמיכה המלאה ביותר מבחינה מקצועית ואישית. אנחנו רכזי הגיוס אחראיים ללוות אתכם לעבודה באופן אישי מהרגע בו פניתם לקבל את שירותיה של החברה, אך מאותו הרגע שקורות החיים מגיעים לידי המעסיק הכדור כבר אינו בידיים שלנו,ורוב המעסיקים ישמחו להיכנס לדף הפייסבוק שלכם,ללמוד עליכם מעבר לחוות הדעת שלנו ומעבר לקורות חיים המשעממים שלכם, כי פרטיות היא ללא ספק מילה גסה שעברה מהעולם, ואם כן יחליטו לזמן אתכם לראיון, הראיון יהיה ברמה אחרת, המעסיק יודע פרטים עליכם שאינם נמצאים בקורות חיים שלכם, וכאן אינכם יכולים לשקר,אינכם יכולים לשחק את המשחק של הילד טוב והשקט, אם אינכם באמת כאלו.
אל תשכחו שאתם מגיעים לראיון במקום עבודה, הרשת החברתית שלכם, משחקת תפקיד מרכזי ,היא גורמת לכם להיות שקופים,ולכן אנו מציעים לכם להשתמש באבטחת הפייסבוק ולחסום את הפרופיל שלכם כמעט לגמרי, כלומר שאך ורק חברים שלכם יוכלו לראות את התמונות שלכם או את הסטאטוס שלכם.
,המטרה של שנינו היא משותפת,אנחנו בל.מ מעוניינים לעזור לכם למצוא עבודה , ומבטיחים לעשות כל המאמץ למצוא לכם תפקיד שיתאים לכישורכם ולשביעות רצונכם ,
אך למען זאת, אתם חייבים למלא את חובתכם , כי המפתח להצלחה טמון גם בידיים שלכם.

אודות הכותב: מיכל בר לוי –רכזת השמה תל אביב-ל.מ.עלם של כח אדם
http://www.l-m.co.il
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. לפי מה שאתם אומרים רק אם פונים אליכם אתם עונים אבל אם פונים אליכם דרך האתר אתם לא מתאמצים להחזיר תשובה (לא חיובית ולא שלילית)
אבי בגדדי | ב- 10/02/2011 03:15:31