קיבלתם הצעת עבודה? כך תנהלו משא ומתן
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 4,067 | תגובות: 1
אחרי שחיפשתם עבודה, עברתם ראיון וקיבלתם הצעה, עכשיו הגיע הזמן לנהל משא ומתן. איך עושים את זה? קבלו טיפים לניהול נכון של משא ומתן.

1. בחנו את הצעת השכר
השוו את המשכורת המוצעת למשכורות בתפקידים דומים ובחנו את התאמתה לצרכים שלכם.

אם
המשכורת המוצעת היא משכורת מינימום – בדקו האם היא מספיקה לכם. אם זו עבודתכם הראשונה, היא עשויה להתאים. אם ההצעה שקיבלתם נמוכה מציפיותיכם, ציינו זאת וגבו בדוגמאות.

משכורת
צפויה – אם מוצעת לכם משכורת ממוצעת, בחנו אותה. אם אתם מנוסים מהממוצע, למשל, אתם יכולים לדרוש משכורת גבוהה מהממוצע. אם ההצעה תואמת פחות או יותר את ציפיותיכם, אתם עדיין מוזמנים לנסות כוחכם.נהלו מו"מ והסבירו כיצד ניסיונכם והכישורים שלכם ממצבים אתכם בשוק.

"
משכורת החלומות" – אם הציעו לכם "משכורת חלומות", דונו עם המעביד במסלול הקריירה הצפוי לכם ובהמשך התקדמותכם. זכרו, אם התחלתם גבוה, ציפיותיכם לעתיד יהיו גבוהות גם כן.

2.
בחנו את חבילת ההטבות ונושאים נוספים
בחנו מה כוללת חבילת ההטבות המוצעת לכם: ביטוח מנהלים? תוכנית פנסיה? אופציות? שעות עבודה גמישות? העריכו את השווי הכספי של כל הטבה, וקחו בחשבון גם ערכים של חסכון בזמן ושיפור איכות חיים.
בדקו משתנים נוספים כגון: שעות עבודה, תרבות ארגונית ותדירות דיוני השכר. אם, למשל, תדירות דיוני השכר גבוהה, קל יהיה לכם יותר לקבל משכורת ראשונית נמוכה יותר.

3.
טיפים חשובים לסיכום
אל תדחו הצעות עם קבלתן, אלא ציינו כי אתם זקוקים לזמן נוסף על מנת לחשוב על ההצעה.

דעו מתי לוותר – אם קיבלתם הצעה לא אטרקטיבית והמעסיק אינו מוכן לבחון אותה מחדש, יכול להיות שזו לא הצעה שאתם צריכים לקבל.

אם עשיתם "שיעורי בית", אתם יודעים מה אתם "שווים". אל תמכרו את עצמכם בזול. אם לא תקבלו את התפקיד הפעם, לפחות תדעו למה לצפות בתפקיד הבא.


אודות הכותב: ג’וב מאסטר
http://www.jobmaster.co.il
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. בוא נהיה ריאלים. עד שלא יחייבו עפ"י חוק - לרשום בהצעה גם את השכר המוצע אף מעזיק לט יאמר לך אנחנו מציעים כך וכך (למרות שהמשרות מתוקצבות וזה ידוע). תמיד ישאלו מה ציפיותיך. ולכן - על החוק לחייב שקיפות בעניין התנאים המוצעים (בבד בבד עם הדרישות). ויפה שעה אחת קודם.
רונית | ב- 14/05/2014 18:32:47