כיצד לקשור קשרים חברתיים בתפקיד חדש?
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 2,341 | תגובות: 0
אחד הדברים הכי כיפיים בעבודה חדשה הוא ההזדמנות לרכוש חברים חדשים. חברים חדשים הופכים את העבודה למהנה ומתגמלת יותר, הם תורמים לטיפוח רוח צוות ועוזרים להתאקלם בחברה ובתפקיד, ואולי אפילו יכולים להפוך לחברים לחיים. לקשור קשרים חברתיים חדשים בעבודה זה חשוב, אבל כדי לא להגזים ולא להרתיע אף אחד...קבלו מאתנו מספר טיפים איך עושים זאת נכון.

1. חייכו
כשאתם נכנסים למשרד, שדרו אנרגיות חיוביות. אנשים מתחברים לאנשים שמחים ולא לאנשים עצובים, כעוסים או אנטי חברתיים.

2. הציגו את עצמכם

הקדישו זמן להגיד שלום לאנשים בסביבתכם המיידית, ולאחר מכן לאלו שתפגשו במסדרון או בפינת הקפה. עשו זאת בקצרה:"הי, אני דנה. אני עובדת חדשה במחלקת השיווק. מה את עושה?"

3. עם הזמן, חפשו מכנה משותף
גלו עניין בתחומי העניין של הקולגות שלכם. שימו לב גם לרמזים לא מילוליים: שומר המסך שלהם, תמונות על שולחן עבודתם וכו'. נסו לארגן יציאה שקשורה לתחום עניין משותף שאיתרתם: ספורט, מוסיקה וכו'. אתם יכולים גם לנסות לאתר אנשים נוספים בחברה שיהיו מעוניינים להגיע.

4. היו ערניים ורגישים לתגובות שאתם מקבלים
התגובות של הקולגות שלכם לצעדים החברתיים שיזמתם צריכות להכתיב את המשך התנהלותכם. אם גילו עניין, המשיכו ליזום, אם הגיבו בקרירות, אל תלחיצו כדי לא להיראות נואשים, ואל תפגינו אכזבה רבה מדי. "אולי בפעם אחרת", היא תגובה הולמת, שאולי גם תפנה מקום לקולגות ליזום בעצמם בפעם הבאה.

5. אל תאיצו את הקצב
זה עתה התקבלתם לעבודה חדשה. הקולגות שם. אל תאיצו את הקצב. אם יש לכם ספק, שמא אתם "דוחפים" את עצמכם יותר מדי, "זוזו" צעד אחורה. היו סבלניים ובנו את היחסים החברתיים לאט לאט.

http://www.jobmaster.co.il
תוויות: עבודה
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.