5 דרכים ליצור רושם ראשוני חיובי ביום הראשון לעבודה
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 3,009 | תגובות: 1
אחרי ששלחתם קורות חיים, התראיינתם, התאמצתם, קיוויתם וקיבלתם בסופו של דבר את התפקיד המיוחל, תורו של היום הגדול הגיע ואתם, סוף סוף, מתחילים לעבוד. היום הראשון בעבודה חדשה עם אנשים חדשים עלול להיות מעט מאיים ומלחיץ. לכן כדאי להתכונן. קבלו מאיתנו 5 טיפים קצרים שיעזרו לכם לא רק להשתלב, אלא גם להרשים את כל מי שצריך כבר ביום הראשון.

1. תגיעו מוקדם. תעזבו מאוחר
ביום הראשון לעבודה, דיוק הוא המפתח לרושם ראשוני טוב. היום הראשון הוא לא היום המתאים לגנוב עוד 5 דקות שינה, לנסות מסלול נהיגה חדש או להאריך בשיחת טלפון באוטו. צאו מוקדם הרבה יותר מהנדרש ועשו הכול כדי להיות בטוחים שאתם לא מאחרים.
היום הראשון הוא גם לא היום המתאים ללכת הביתה ראשונים (אפילו אם אין לכם הרבה מה לעשות עדיין במשרד). הישארו מאוחר, זה עושה רושם טוב.

2. תיזמו
הדרך "הבטוחה" ביותר ליזום היא פשוט להציע עזרה, במחוות קטנות. הטלפון מצלצל? ענו אל תחכו שמישהו אחר יענה. הפגינו ביטחון ותזכו להרבה הערכה.

3. תתחברו
נכון שכשאתם חדשים, קל לדבר וקשה לעשות, אבל העניין החברתי חשוב מאד ליצירת רושם ראשוני חיובי. הראו לאחרים את הצד החברתי שלכם, אבל אל תסתפקו רק בכך. נסו לאתר את האדם הכי פופולארי במשרד ונסו להתחבר אתו. אנשים אחרים במשרד יניחו שאם אתם מסתובבים עם מי שכולם אוהבים, בטוח שגם אתם בסדר.

4. תצחקו הרבה
כמו בכל מקום עבודה, בטח גם אתם תיחשפו ביום הראשון לצחוקים, הווי ובדיחות. חלק יצחיקו אתכם יותר וחלק פחות. למרות זאת, הקפידו לצחוק מכל בדיחה (או במילים אחרות: אל "תייבשו" אף אחד), אבל הקפידו על המינונים: אל תגזימו ואל תיראו מלאכותיים....

5. אל תהיו עצמכם
כן,כן. מודעים לזה שהטיפ האחרון שנוי במחלוקת.
נסביר למה אנחנו מאמינים בו: אנחנו משוכנעים שאתם אנשים נחמדים, שיש לכם תכונות מצוינות, יכולות גבוהות ושכיף לחברים שלכם. יחד עם זאת, ביום הראשון אתם צריכים להיות "גרסה משופרת של עצמכם". לקולגות שלכם יש המון זמן להכיר אתכם לעומק, אז אל תחשפו בפניהם את כל הצדדים שלכם ואל תתאמצו לגרום לכולם להכיר אתכם כבר ביום הראשון.

http://www.jobmaster.co.il
תוויות: עבודה
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. נחמד מאוד סעיף 5 ממש מצחיק אהבתי
יואב | ב- 21/03/2016 17:25:17