מה כדאי לשאול בראיון עבודה?
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 4,540 | תגובות: 3
ראיון עבודה הוא לא רק המקום שבו אתם משיבים על שאלות, אלא גם המרחב המתאים לשאול את המראיין את השאלות הנכונות. קבלו 9 שאלות שכדאי לכם להתכונן אליהן, ולו רק כדי שלא תמצאו עצמכם מופתעים כשהשאלה: "יש משהו שהיית רוצה לשאול אותנו?" תיזרק לחלל האוויר.
1. תוכל בבקשה לספר לי על החברה?

שאלו את המראיין על הלקוחות, על הענף, על התרבות הארגונית (כמובן רק אם המראיין לא פירט בנושאים אלו מיוזמתו). השתמשו בשאלה זו כדי להפגין ידע מקדים שרכשתם אודות החברה, כחלק מההכנה לראיון.

2. האם מדובר בתפקיד קיים או תפקיד חדש?
אם מדובר בתפקיד קיים, תוכלו ליזום דיון על חשיבות התפקיד ועל מי שמילא אותו עד כה. אם התפקיד חדש, אתם יכולים להתעניין מדוע הוא הומצא וכיצד תימדד ההצלחה בתפקיד.

3. כמה אנשים מונה הצוות?
אם אתם עומדים להיות חלק מצוות, בררו בכמה אנשים מדובר, מהם התפקידים והניסיון של אנשי הצוות האחרים. באמצעות שאלה זו תוכלו להמחיש עד כמה חושבים ומתנהגים כאנשי צוות.

4. מהם תחומי האחריות היום-יומיים שלי?
שאלו כיצד יראה יום עבודה טיפוסי שלכם, מהם תחומי אחריותכם ומה ציפיות הארגון מכם.

5. כיצד הארגון רואה את התפקיד לטווח הארוך?
בררו כיצד התפקיד שלכם הולם את תכניות החברה לטווח הארוך והאם קיים מסלול קריירה מתוכנן היטב. שאלה זו היא דרך נהדרת להמחיש את המוטיבציה שלכם ואת רצונכם להתקדם בחברה.

6. האם יש לחברה תכניות הכשרה והדרכה?
שאלה זו תתרום לתדמית שלכם כאנשים שרוצים להתפתח ולהתקדם, לא רק במישור הפיננסי.

7. מהן תכניות החברה לעתיד?
כך תמחישו שאתם מתעניינים גם בחברה ולא רק מרוכזים בעצמכם. לא פחות חשוב, השאלה תאפשר למראיין "להשוויץ" קצת (ומי לא אוהב להשוויץ..) אגב, אם לא תבינו את כל פרטי התוכניות שיפרטו בפניכם, פשוט הנהנו וחייכו.

8. מהו עבורכם המועמד האידאלי?
זאת כנראה השאלה הטובה ביותר שתוכלו לשאול בראיון עבודה: היא מתוחכמת והיא תשקף לכם עד כמה אתם מתאימים. חשוב מאד- אל תנסו להוכיח כמה התיאור של העובד האידאלי הולם אתכם בצורה מוחלטת. שחצנות אף פעם לא הייתה תכונה מבוקשת בראיונות עבודה.

9. מתי לצפות לשמוע מכם?
אל תפספסו זאת. השאלה הזו לא רק מראה לצד השני עד כמה אתם מעוניינים, היא גם תתרום לבריאותכם הנפשית ותמנע מכם להיות במתח ימים שלמים.


זכרו
9 השאלות שציינו אינן מחייבות, והן גם לא מתאימות לכל סיטואציה. למדו אותן וזכרו להשתמש בהן ככלי נוסף למכור את עצמכם!http://www.jobmaster.co.il
תוויות: ראיון עבודה
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
3. צודק, בכל הראיונות שהייתי, החברה סיפקה את כל המידע על החברה כגון במה היא עוסקת ומה הציפיות שלהם ממני.. לגבי סעיף 5 הייתי מוותרת על שאלה זו.....מה היית מצפה שיענה לך??? אגב,,,,בשתי ראיונות באחרונה, שאלו אותי מהן התכונות השליליות שלי .....האמת לא ידעתי מה לענות.....שימו לב לשאלה זו והתכוננו
חסוי | ב- 18/08/2016 23:23:36
2. בכל ראיון שהייתי בו עד כה, המראיינים אמרו את רוב הדברים בלי שאשאל אותם (פרט לסעיפים 7-8). ד"א סעיף 7 רלוונטי רק אם זה חברה קטנה (כי חברות גדולות מפרסמות את מפת הדרכים שלהן).
חסוי | ב- 23/07/2015 08:58:38
1. בקשר לסעיף 9, תמיד אני שואלת. , מחייכים אלי, מהנהנים, וחוץ מ-2 מקרים אף פעם לא חזרו אלי, למרות שזה בניגוד לחוק.
חסוי | ב- 07/06/2015 11:28:30