בוגרים צעירים? כך תשרדו את חיפוש העבודה הראשונה שלכם
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 1,866 | תגובות: 0
חשבתם שלהיות סטודנט זה קשה? ומה עם לחפש עבודה? "לצלול" לעולם האמיתי? בוגרי אוניברסיטה "טריים", קבלו 10 טיפים שיעזרו לכם לצלוח את התקופה הלא פשוטה, רגע לפני הג’וב הראשון.
1. הישארו רגועים ו..צאו לדרך!

גם אם נדמה לכם שכל החברים שלכם יותר "מסודרים" מכם, הם לא. רוב חבריכם הסטודנטים עדיין עסוקים בהשלמת משימות הלימודים האחרונות, וטרם התפנו לעבוד על קורות החיים שלהם או להתחיל ממש לחפש עבודה. אם תתחילו עכשיו, תייצרו לעצמכם יתרון.

2. צרו פתיח לקורות החיים שלכם
מכתב פותח הוא האמצעי לבדל את עצמכם ממאות קורות החיים הבנאליים האחרים, והזדמנות לספק למראיינים "הצצה" לאישיות שלכם. את הפתיח כתבו ספציפי ואישי.

3. עשו שיעורי בית
ככל שתתכננו יותר, כך תרוויחו יותר בטווח הארוך. בקרו באתר האינטרנט של החברה בה תתראיינו וחקרו אותה. אתם יכולים להשתמש במידע שתגלו במחקר כדי להתאים את קורות החיים שלכם לרוח החברה.

4. תרכשו תחביב
נסו לברר מה מייחד אתכם מהמתמודדים האחרים: האם התנדבתם? האם השתתפתם בקורס ייחודי? האם יש לכם תחביב מרתק? אם אין לכם, זה הזמן לרכוש תחביב מעניין ושונה, שיציג אתכם כאנשים מעניינים יותר. זכרו: לעולם לא מאוחר מדי!

5. תמכרו את עצמכם, לא את התואר שלכם
לא בטוח שבעבודה הראשונה שלכם, תמצאו קשר הדוק בין התפקיד לבין התואר שלמדתם. התבוננו מעבר לתואר עצמו, ובחנו אילו יכולות רכשתם במהלך השנים: עמידה בלו"ז, יכולת אנליטית, יצירתיות...הקדישו תשומת לב לאופן שבו אתם מציגים ומתקשרים תכונות ויכולות אלו.

6. היו חיוביים ובטוחים בעצמכם
שדרו ביטחון לא רק בגישה שלכם, אלא גם בשפה שתבחרו. אם למשל אתם מתמודדים למשרה שלא הולמת במאה אחוז את תחום לימודכם, אל תפתחו את המכתב המצורף לקורות החיים בטון מתנצל כגון: " ידוע לי שאין לי את הניסיון הנדרש בתחום..." תתמקדו במה שאתם יכולים לתת לחברה, ולא במה שלא.

7. המשיכו לבנות את הרשת החברתית שלכם
לעולם אל תמעיטו בערך כוחה של רשת חברתית. חפשו עבודה באמצעות משפחה, חברים וחברים של חברים. גם אם לא ראיתם אותם שנים או לא ראיתם אותם אף פעם.

8. רכשו מעט ניסיון
נכון, זה לא קל, אבל היו מוכנים להתחיל מלמטה. חפשו חברות שנותנות הזדמנות לבוגרים לרכוש ניסיון במסגרת תכניות הכשרה או חונכות, אפילו ללא שכר. על מנת להשיג את עבודת החלומות שלכם, תצטרכו לרכוש מעט ניסיון.

9. בחנו את כל האופציות שעומדות בפניכם
סיימתם את הלימודים ואתם מרגישים שאין לכם מושג לאילו תפקידים אתם מתאימים? אתם לא לבד. בחנו את כל האופציות העומדות בפניכם. לפעמים, התואר שלכם יכול לפתוח בפניכם יותר דלתות משנדמה לכם. שמרו על ראש פתוח והגישו מועמדויות למגוון רחב של תפקידים.

10. אל תיקחו את זה אישית
לא נעים, אבל כדאי שתדעו שכבוגרים טריים, התשובה "לא" היא לפעמים בלתי נמנעת. מאות אלפי בוגרים מחפשים עבודה מיד עם סיום לימודיהם, השוק תחרותי, ועדיין: להשיג עבודה זו לא משימה בלתי אפשרית.
אם הגשתם מועמדות למספר משרות ועדיין אף אחד לא חזר אליכם, אל תיקחו את זה אישית. הישארו אופטימיים ונסו ללמדו מטעויות כדי לשפר את סיכוייכם בעתיד.


http://www.jobmaster.co.il
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.