קורות חיים - עשה ואל תעשה
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 3,122 | תגובות: 0
גם קורות החיים הטובים ביותר, עשויים להידחות בעקבות מבנה לקוי. ולמרות שהתוכן הוא ללא ספק המשתנה החשוב ביותר בקורות החיים, על מנת "לתפוס" את עיני המגייס, יש להקפיד גם על איכות הכתיבה ועל הצגה מקצועית. קבלו מאתנו המלצות חשובות של "עשה ואל תעשה" בכל הנוגע למבנה קורות החיים.

מה כן?!

1. קצר וקולע – קורות החיים האפקטיביים ביותר הם קצרים ומרוכזים. התמקדו בנושאים החשובים והיצמדו לאורך מקסימלי של 2 עמודים.

2. פונט מקצועי – בחרו בפונט מקצועי ומקובל כדי להבטיח שקורות החיים שלכם יסרקו ויקראו בקלות. הימנעו מפונטים יצירתיים מדי (או צבעי פונט "משוגעים")

3. סדר לוגי – הקפידו על מרווח נכון בין השורות, כותרות ברורות של הנושאים השונים, כרונולוגיה הפוכה (מהמאוחר למוקדם) והדגשת ההישגים האחרונים שלכם.

4. הדגישו חוזקות – בנו את קורות החיים כך שיחמיאו לחוזקות שלכם ויטשטשו את הנקודות הפחות חזקות. לדוגמה, אם אין לכם מספיק ניסיון, הדגישו את ההשכלה שרכשתם.

5. השתמשו ב-Bullets – כתיבה "בנקודות" היא דרך מצוינת להדגיש מידע חשוב. צורת כתיבה זו מאפשרת לקורא לסרוק את המסמך בקלות ולהתרשם במהירות ממידע ממוקד, מבלי להתעמק במסמך כולו.

6. המלצות נוספות: הוסיפו פרטי יצירת קשר, הקפידו על כתובת דוא"ל מקצועית (metooka@gmail.com - לא מומלץ), היו עקביים בפורמט שבחרתם ובקשו ממישהו לבדוק את קורות החיים שלכם לפני משלוח.


מה לא?!

1. אל תפחדו מ-"שטחים לבנים" – גם אם נראה לכם שקורות החיים שלכם לאקוניים מדי, כל עוד כללתם את כל המידע החשוב בצורה נגישה - פחות זה יותר.

2. אל תנסו לכלול יותר מדי פרטים – קורות חיים אידאליים הם תמצית לוגית של כל הישגיכם, לא סיפור חייכם המלא.

3. הימנעו ממידע לא רלוונטי - לפני שאתם כוללים מידע כלשהו בקורות החיים, שאלו את עצמכם: האם מידע זה יסייע לכם לקבל את התפקיד. אם התשובה היא לא, ותרו. תחביבים ותחומי עניין למשל, מומלץ להוסיף רק במידה שהם מבליטים אתכם בצורה יוצאת דופן.

4. אל תשכחו את המכתב המקדים - המכתב המקדים הוא חלק מקורות החיים שלכם, והזדמנות מצוינת למכור את עצמכם. נצלו אותו.

5. אל תשחקו עם הגודל – אל תשתמשו בגודל הפונט (גדול מדי או קטן מדי) או ברוחב השוליים, כדי להתאים את קורות החיים לאורך הרצוי. גם המעסיקים מכירים את ה-"טריקים" האלו .


http://www.jobmaster.co.il
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.