5 תכונות שהמעסיקים הגדירו כאטרקטיביים ביותר בקרב המועמדים
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 3,999 | תגובות: 3
אם הייתם יכולים לבחור תכונה אחת שתסייע לכם לקבל את התפקיד שאתם רוצים, באיזו תכונה הייתם בוחרים? מחקרים מראים שהיכולת שתשפר משמעותית את סיכוייכם להצליח היא היכולת לנהל את דפוסי החשיבה שלכם.

מהם דפוסי חשיבה
דפוסי חשיבה הם מכלול האמונות, המחשבות והתפיסות המוטמעים באדם, וניהול נכון שלהם יכול לגרום למועמדים מסוימים לבלוט בהשוואה לאחרים. בניגוד לרשימת הכישורים הנדרשים לתפקיד, המשתנים במהירות ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, חשיבותם של דפוסי החשיבה וההתנהלות העצמית של המועמדים גבוהה תמיד.
בסקר שנערך בקרב 800 מעסיקים, עולה כי 96% מהם נקבו בתכונות רצויות ולא ביכולות רצויות בעת איתור מועמדים פוטנציאלים. מועמדים שהפגינו תכונות אלו, נתפסו, חד משמעית, כאטרקטיביים יותר בקרב המעסיקים.

ואלו הן חמשת התכונות המובילות בעיני המעסיקים:

1. נטילת אחריות
מדובר במועמדים שלוקחים אחריות ל"שיבושים" שבדרך, ועושים מאמצים לשפר את המצב בכל דרך אפשרית. כיצד תבליטו בקורות החיים את נטייתכם לקחת אחריות? למשל כך: "עברתי אימון אחד-על-אחד על מנת לשפר את עבודת הצוות שלי, כדי שאגשים לא רק את יעדי האישיים, אלא גם את המטרות הקבוצתיות של הצוות".

2. גמישות
גמישות היא היכולת להתאים את עצמך לסיטואציה, ולהתמודד עם כל אתגר תוך שימור גישה דינמית וחיובית. תוכלו להמחיש את גמישותכם באמצעות משפט כגון: "לאור שינויים פרסונאליים שחלו במחלקה, הגדלתי את נפח תפקידי על מנת לפצות על המחסור הזמני בכוח אדם, וכך עמד הצוות ביעדים שנקבעו לו".

3. אמינות
אמינות והיכולת לתת אמון באחרים הן תכונות הכרחיות ליצירת סביבת עבודה הרמונית ולבניית יחסי עבודה יציבים וטובים. המחישו זאת בקורות החיים שלכם.

4. כנות
רוב המעסיקים מאמינים שכנות היא תכונה קריטית, ולכן כדאי למצוא דרך להדגימה בקורות החיים. למשל באופן הבא: "בתפקידי כמנהל צוות, התמודדתי עם עובד שתיפקד בצורה לקויה. דיברתי עמו בגלוי ובכנות, שיקפתי את הקשיים, ובעקבות שיחתנו, תפקודו השתפר בצורה ניכרת".

5. מחויבות
בסקר שנערך בקרב 800 מעסיקים עולה כי מחויבות היא התכונה החשובה ביותר, ובצדק: עובד מחויב הוא עובד שמשקיע, מוכן להקריב ואכפתניק. ומעבר לכך, כאשר עובד מחויב, האחרים בוטחים בו, מנהלים אתו תקשורת טובה והוא זוכה לכבוד מהסובבים אותו.
קחו זאת בחשבון בעת בניית קורות החיים שלכם: אם תצליחו לשכנע את המעסיקים שאתם אנשים מחויבים, תשפרו משמעותית את סיכוייכם לקבל את התפקיד!
כיצד תמחישו מחויבות בקורות החיים שלכם? הימנעו מהצהרה ריקה מתוכן כגון: "אני תמיד נותן 110% מעצמי", מכיוון שמדובר בהצהרה לא אמינה. במקום זאת נסחו הצהרה כדוגמת זו: "במהלך פרויקט שניהלתי לאחרונה, לקחתי על עצמי תוספת שעות משמעותית (למעלה מ 40 שעות חודשיות) על מנת להבטיח עמידה מוחלטת ביעדים, ופיקחתי באופן אישי על כל שלב בפרויקט, על מנת לוודא שכל השינויים הנדרשים מבוצעים כהלכה לשביעות רצונם המלאה של הלקוחות".

http://www.jobmaster.co.il
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
3. כל זה יפה ומתבקש מהמחפש עבודה או עובד מן המניין אבל מה לגבי המעסיק ! הכי קשה בשבילי זה שאתה נותן הכל למקום העבודה והממונים עליך אומרים שאתה תותח התמקצעת אחראי מאוד תורם ומחויב סומכים עליך אבל ברגע שיש דיוני שכר והעלאות הם שוכחים מזה או מתעלמים בכוונה בכדי לתת לך כמה שפחות תוספת שכר וברגע שאתה מזכיר להם כמה אתה שווה ושהם אמרו לך את זה כל השנה ומודעים לזה ושמגיע לך יתר הם מתחלים לתרץ ולהתחמק אז מה אני אמור לחשוב על האמינות והיושר של המעסיק שלי ?
סאלח | ב- 16/10/2015 13:04:16
2. לתת הדגשים על החוזקות האמיתיות שלך ולא לנדב מידע לא רלוונטי למשרה
חסוי | ב- 28/06/2015 10:08:32
1. בכל הדוגמאות המועמד מצטייר כמנהל או בעל אוריינטציה לניהול. הפכנו למדינת מנהלים. כ"כ הרבה מנהלים, ועצות למנהלים איך להתקבל לתפקידי ניהול, ומי בעצם פשוט עובד? אין יותר אנשים במדינה הזאת שסתם *עובדים*?
חסוי | ב- 25/12/2014 13:37:11