5 טיפים לכתיבת מכתב פתיחה לקורות חיים
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 5,274 | תגובות: 1
כמה זמן אתם מקדישים לכתיבת מכתב פתיחה לקורות החיים? רובינו לא מקדישים לו מספיק זמן. חלקנו לא יודעים כיצד לכתוב אותו נכון, אחרים משתמשים באותו מכתב לכל תפקיד מבלי לבצע התאמות, ויש כמובן גם רבים שבכלל לא מצרפים מכתב פתיחה. כדאי שתדעו, מכתב הפתיחה הוא לרוב הדבר הראשון שהמעסיק מסתכל עליו, וההזדמנות שלכם לשקף את האישיות שלכם ולבלוט מהאחרים. זכרו, רושם ראשוני קובע! מאמר זה נועד לסייע לכם להתחיל לכתוב את מכתב הפתיחה על פי הפורמט הרצוי.

1. פתיחה – הפסקה הראשונה
הפסקה הראשונה (אחרי הכתובת ושם המעסיק), צריכה להיות קצרה ולעניין: תפקידה להסביר לאיזה תפקיד אתם מתמודדים וכיצד שמעתם עליו.
לדוגמה: "ברצוני להגיש את מועמדותי לתפקיד מנהל IT, שפורסם באתר X , מצורף קובץ קורות חיים".

2. פיסקה שנייה – מה הופך אתכם מתאימים לתפקיד
תארו בקצרה את היכולות המקצועיות והאקדמיות שלכם, הרלוונטיות לתפקיד, תוך התייחסות לדרישות שהוגדרו בתיאור התפקיד. אם יכולותיכם פחות רלוונטיות לתפקיד, התמקדו בניסיון שרכשתם, ואם אתם חסרי ניסיון, הדגישו תכונות אישיות שהופכות אתכם למועמדים מושלמים לתפקיד. לדוגמה: "כפי שמפורט בקורות החיים המצורפים, ברשותי ניסיון של 3 שנים בתעשיית ה IT, ואני מאמין כי הידע והכישורים שברשותי הופכים אותי למתמודד ראוי לתפקיד".

3. פיסקה שלישית – כיצד אתם יכולים לתרום לחברה?
השתמשו בדוגמאות פרקטיות על מנת להדגיש כיצד אתם יכולים לתרום לחברה. השתדלו שהדוגמאות יהיו מדידות. למשל: "הגדלתי את הרווחים ב X% במהלך תקופה של 10 חודשים, ובכך הגדלתי את רווחי החברה ב X%",טוב בהרבה מ: "הגדלתי את הרווחים". דוגמאות טובות נוספות: "הגדלתי את התנועה לאתר ב X% ", "העליתי את ממוצע ציוני הסטודנטים ב- %X " וכו'.

4. פסקה רביעית – חזרה על הדברים החשובים
חזרו על העניין שלכם בתפקיד ומדוע אתם מתאימים לו. לדוגמה: "אני משוכנע שאוכל לשכפל את הצלחתי גם בחברתכם. בזכות ניסיוני ומומחיותי, אצליח להוביל את החברה להישגים מצוינים בפרק זמן קצר".

5. סגירת המכתב
הודו למעסיק על זמנו וחתמו בשמכם. לדוגמה: "תודה על זמנכם. אשמח לתאם פגישה ולדון, ביתר הרחבה, במועמדותי" .

לסיכום:
זכרו: מכתב פתיחה לקורות חיים איננו מוצר מדף. ללא מחקר מקדים אודות הארגון והתעשייה, ומבלי להתאים את תוכן המכתב לתפקיד, מכתב הפתיחה שלכם יהיה חסר השפעה. אם תכתבו את מכתב הפתיחה כהלכה, תשפרו בצורה משמעותית את סיכוייכם להתקדם לשלב הראיון.

http://www.jobmaster.co.il
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. איך אתם מסבירים את זה שכתבתם מאמר נוסף למה לא כדאי לצרף מכתב מקדים לקו"ח?! אז לצרף או לא???
חסוי | ב- 31/10/2014 02:09:01