טיפים כיצד להסביר "חור" בקורות החיים שלכם
מאת ג’וב מאסטר | צפיות: 3,854 | תגובות: 0
"חור", או פער, ברצף העבודות המוצג בקורות החיים, הוא תופעה מוכרת הנגרמת מסיבות שונות. אולם, חשוב מאד לדעת כיצד להציג נכון בקורות החיים את אותן תקופות בהן לא עבדתם. קבלו מספר טיפים בדיוק לשם כך.

1. אופן הצגת המידע
אם קורות החיים שלכם עשירים וכיהנתם במגוון תפקידים משמעותיים, אתם יכולים פשוט להחליט להציג רק חלק מהניסיון שלכם בקורות החיים. אופציה נוספת להצגת מידע באופן יצירתי: לציין רק את השנה בה מילאתם כל תפקיד, מבלי לציין את החודש.
דרך נוספת להסביר את הפער ברזומה שלכם הינה באמצעות המכתב המקדים, במקום בקורות החיים. במכתב זה, הסבירו כיצד התפקיד החדש, בו אתם כל כך חושקים, הוא דרך מצוינת "לחזור לעניינים".

2. היו כנים
כנות היא תמיד הדרך הטובה ביותר. אין צורך להיכנס לפירוט יתר בנוגע לסיבות לאי התעסוקה שחוויתם, אך לא מומלץ להתעלם או לשקר בעניין. מאד לא מומלץ גם "להאריך" תפקידים אחרים שביצעתם על מנת לכסות את "החור". שקרים מסוג זה, סופם שיתגלו. זכרו, אזכור ה"חור" והסברו לא יפגעו בסיכוייכם לקבל את התפקיד, אך שקרים – בהחלט כן.

3. היו אקטיביים
אם ה"חור" בקורות החיים שלכם נובע מקושי נוכחי למצוא עבודה, נצלו את הזמן ללמוד, להתנדב, לעבור אימון או לכתוב בלוג מקצועי, במקום להמתין שיצרו איתכם קשר. בכך תוכיחו למראיין שאתם מנצלים כראוי את זמנכם או במילים אחרות: "עושים לימונדה מהלימון".

4. היו חיוביים
אמצו גישה חיובית. במקום להגיד: "לא הצלחתי למצוא עבודה", אמרו: "החלטתי לקחת מספר חודשים על מנת למקד את המאמצים שלי כדי למצוא תפקיד בתחום שתמיד רציתי". כך תיראו הרבה פחות נואשים . אם פוטרתם, כלומר לא אתם יזמתם את "החור" בקורות החיים שלכם, התמקדו במה למדתם מחוויה זו, ואילו שינויים החלטתם לעשות על מנת לשפר את הביצועים שלכם. זכרו, כל מעסיק יעדיף עובדים אופטימיים!

5. היו מוכנים
הדיון בפערים בקורות החיים שלכם צפוי לצוץ בכל ראיון עבודה אליו תיגשו. לכן מומלץ להתכונן, ולהגיע עם תשובות מוכנות מראש. למדו היטב אודות החברה ובכך תמחישו למראיין שהיעדרותכם מהשוק לא פגעה בתשוקה שלכם או במידה שבה אתם מעורים במגמות החדשות בתעשייה.


6. סיבות לאי תעסוקה והמלצות כיצד להציגה בקורות החיים
מצ"ב מספר סיבות נפוצות להיווצרותם של "חורים" בקורות החיים, בלווי הסברים מומלצים לכל סיבה.

א. נסיעות בחו"ל
אמרו: " לקחתי לעצמי מספר חודשים על מנת לחוות תרבות אחרת. קיבלתי פרספקטיבה חדשה ולמדתי המון, וכעת אני פנוי להתמקד בקריירה שלי".
אל תאמרו: "טיילתי במשך 6 חודשים כי עדיין לא הייתי מוכן להתמסד".

ב. נושאים משפחתיים
אמרו: " טיפלתי בקרוב משפחה חולה וכעת אני פנוי לחזור לשוק העבודה".
אל תאמרו: "היו לי עניינים אישיים, שאני מעדיף לא לדון בהם".

ג. מחלה
אמרו: "בעקבות מצב בריאותי, הרגשתי שאיני יכול להמשיך בתפקידי הקודם. כיום, חזרתי לעצמי ואני מרגיש מוכן לקחת על עצמי אתגרים חדשים".
אל תאמרו: "הייתה לי בעיה רפואית שמנעה ממני להמשיך לעבוד".

ד. תפקיד שבוטל
אמרו: "המעסיק הקודם שלי נאלץ לבצע קיצוצי תקציב מהותיים. בגלל מדיניות של "מי שבא אחרון, עוזב ראשון", תפקידי בוטל. בכל מקרה, אני גאה בהישגים שהשגתי במהלך עבודתי, כפי שתוכלו להיווכח בעצמכם בשיחה עם המעסיק הקודם שלי, שהוא גם אחד הממליצים שלי".
אל תאמרו: "מקום העבודה הקודם שלי תכנן את זה מהרגע שהגעתי".

זכרו, הכול יחסי. אם לא עבדתם מספר חודשים, לא תתקשו להסבירו זאת. אם מדובר בשנים שלמות בהן לא עבדתם, אתם חייבים לתכנן מה תכתבו ומה תאמרו בראיון. פערים בקורות חיים הם תופעה מוכרת למעסיקים, והדבר החשוב ביותר שהם מצפים לראות זה התלהבות ומוכנות להסתער על התפקיד ולחזור לשוק. אם תצליחו להראות זאת ולהוכיח מדוע אתם מתאימים לתפקיד, אין לכם מה לדאוג.
זכרו גם כי ביטחון וכנות הם התכונות החשובות ביותר בכל ראיון. אם תפגינו ביטחון וכנות, יש סיכוי טוב שהמראיין יתאהב באישיות שלכם.

http://www.jobmaster.co.il
תוויות: קורות חיים
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.