טיפים למציאת כיוון לקריירה ב’
מאת חסוי | צפיות: 1,954 | תגובות: 0
איך משפיעה תוחלת החיים המתארכת על מסלולי הקריירה שלנו? מה קורה לנו אי שם בסביבות גיל ה- 40 כשרבים מאתנו בוחרים לשנות מסלול הקריירה?

משבר גיל ה- 40 מביא איתו, על זה כבר דובר רבות, שינויים ורצון עז לשיפור שביעות רצון בחיינו, בוודאי כשתוחלת החיים מתארכת והגיל הממוצע עולה. יש שעושים שינוי בזוגיות, במקום מגורים אבל לא מעטים עושים שינוי בקריירה. מאידך לא כל קריירה ב' מתחילה סביב משבר גיל40. אם כן ואם לא, עדיין החוויה בשינוי, עלולה להלחיץ ובגיל מאוחר יותר, אף יותר-יש יותר אחריות- ילדים, משפחה, משכתנא וכו, יש יותר חששות. כבר הצלחנו להגיע לאנשהו בחיינו ופתאום נעזוב את הכל? אי ודאות, מה באמת אני רוצה לעשות כשאהיה גדול? ובכל זאת יש מכנה משותף אחד ברור- לא טוב לנו בקריירה הנוכחית שלנו/ בעיסוק/ במסלול/אבל רק לפני כמה שנים כיוונו לשם...help מה עושים???

5 טיפים ל-"הבין לאן" בקריירה ב':


1."הנקודות מתחברות"-סטיב גובס ז"ל, אמר בנאומו מעורר ההשראה באוניברסיטת סטנפורד כי"הנקודות בחיים מתחברות". מה שעשינו עד כה, לא עשינו סתם. הניסיון שצברנו, האנשים שפגשנו, הידע שרכשנו שווים הרבה ולא בכדי עברנו את המסלול שעברנועד כה- בבחירת קריירה ב', קחו את הידע, והניסיון שצברתם וחשבו איך הם יכולים לתרום לכם למסלול החדש כדי לייצר נקודת פתיחה קלה וטובה יותר.


2. גלו את חוזקותיכם- "הפתח להישגים גדולים ולאושר הוא הפעלת החוזקות שלך..." (מרטין סאליגמן ממייסדי הפסיכולוגיה החיובית ) גם בבחירת כיוון קריירה ב' ובכלל, הכירו את החוזקות שלכם ומצאו כיוון שהן באות לידיביטוי באופן נדרש ולא רק Nice tohave.


3. תכירו את השוק- אל תחיו בלה-לה-לנד...תחקרו, למדו את השוק. פתחו עיתונים, אתרי דרושים, דברו עם חברים ותראו מה המשרות המוצעות, לאילו תחומים יש יותר ביקוש, מה הדרישות הנדרשות לתחומים שהכי עושים לכם את זה. אם חשקה נפשכם בתחום מסוים, דברו עם אנשים מהתחום כדי שיוכלו לענות לכם על שאלות שחשובות לכם כמו: שעות עבודה ביום, משאבים ותשומות נדרשות, שכר נהוג וכדומה...
4. בחנו את המשרות /התחומים לפי הערכים שלכם- ערכים הם אותם עקרונות שחשוב לנו לחיות על פיהם. שאם אנו חיים על פיהם אנו מאושרים ושלמים יותר. מצאו מהם הערכים שלכם בנקודת הזמן של החיפוש העצמי שלכם ובחנו האם הערכים שלכם מתקיימים או לא, באותם תחומים שנראו לכם.


5. שקללו את הכל- אחרי שבדקתם את השוק,הבנתן במה אתם חזקים, מה הערכים שלכם, מה הם השיקולים האובייקטיבים שלכם למול מחויבויות אחרות כמו משפחה, מרחק גיאוגרפי, בחנו למול אותן משרות שכן נראו לכם,ובחרו בזו שעונה על הכל!

עד כאן לחלק של להבין לאן אנחנו רוצים להגיע בבחירת קריירה ב', עכשיו נעבור לשלב הבא- לדעת איך נצליח להשיג את המשרה/התחום הנבחר.

5 טיפים להשגת המשרה הנחשקת:

1. הכנה מוקדמת והתאמה- שפצו קורות חיים ביחס למשרה שאותה תרצו לאייש, הדגישו את הכישורים והחוזקות שלכם ביחס לתיאור המשרה והארגון גם אם זה אומר לייצר מספר גרסאות במקביל, למשרות והארגונים הרלבנטיים להגדרת משרת חלומותיכם.

2. העבירו את זה הלאה- שתפו את הסובבים, שאתם מחפשים משרה כזו או אחרת, בדקו באילו ארגונים היא יכולה להתקיים. אם אתם מכירים אנשים בעמדות מפתח, פנו אליהם כדי שיפתחו לכם דלת. אם לא ידעו שאתם מחפשים ושזה מהשאתם רוצים- איך יעזרו?

3. ויטמין P תמיד רלבנטי ואל תהסס ולהשתמש בו- אם מדובר במשרה קונקרטית בארגון מסוים ויש לכם מכרים/חברים/שכנים שעובדים בארגון, שתפו אותם שאתם מתמודדים על משרת חלומותיכם בארגונם ובקשו מהם ל"זרוק מילה"- זו לא בושה לקבל עזרה והביישן בסוף מוצא את עצמו בצד.

4. חוק ההדדיות- עוררתם עניין והוזמנתם לראיון עבודה? מזל טוב! עכשיו זכרו כי כשאתם מחפשים עבודה, בצד השני יש מישהו שמחפש לאייש משרה...וכמו שהם בודקים אתכם, גם אתם בודקים אותם. קחו זמן לבדיקה עצמית: בידקו, האם אכן הערכים שלכם מתקיימים בהצעה, הם אכן החוזקות שלכם יבואו לידי ביטוי ואם בכלל התנאים מתאימים לכם. גישה זו תסייע לכם להגיע עם בטחון עצמי ואמונה עצמית גבוהים יותר.

5. תבואו מוכנים לפגישה- תעברו על אתר החברה, בדקו מראש מי יראיין אתכם וחקרו אודותיו ברשתות החברתיות/בגוגל. אם יש לכם חברים בארגון- תחקרו אותם קצת לפני על הארגון, התרבות הארגונית והמנהל. עליכם לבוא מוכנים ולשלוף את הידע הזה לטובתכם במהלך הראיון.

* לבוחרים לצאת לקריירה עצמאית-אם "הבנתם לאן" ופניכם מועדות לקריירה עצמאית, עבדו חכם על תכנית עסקית מסודרת. התכנית תאפשר לכם סדר, וההתחלה שלכם תתחיל מדיוק מטרה עסקית. מכאן שתוכלו לנתב את המשאבים שיעמדו לרשותכם בתחילת הדרך, באופן מושכל שיניב תוצאות מהירות.
בהצלחה!

רקע: "שחף ויינר איתן, מנכ"לית- מצפנים הזירה להתפתחות ותוצאות בעסקים"
ביצעה תפקידי ניהול בכירים בשיווק, מכירות ופיתוח עסקי במשך 16 שנים בארגונים כמו: ניהול השיווק של חברת מטריקס (חברה המונה כ- 7000 עובדים), אגף השיווק של מגזר הלקוחות הבינוניים והקטנים של מיקרוסופט ישראל, ומרכז המכירות של הביטוח הישיר. היום כמאמנת ויועצת עצמאית, היא מסייעת, מלווה ועובדת עם מנכ"לים ומנהלים לבניית אסטרטגיה עסקית ושיווקית של ארגונים, חברות ועסקים.
ויינר איתן פיתחה שיטה שסייעה רק בשנה האחרונה לעשרות אנשים מהארץ ומחו"ל "להבין לאן" ו"לדעת איך" במסלול קריירה ב'. שיטה המאפשרת תהליך קצר וממוקד פנים אל פנים, טלפוני, או דרך הדרכה אינטרנטית.

אודות הכותב: מאת שחף ויינר איתן, מנכ"לית "מצפנים- הזירה להתפתחות ותוצאות בעסקים"
http://https://www.facebook.com/shachafcoach?pnref=lhc
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.