3 הטעויות הנפוצות והקריטיות ביותר בקורות חיים ואיך לתקן אותן
מאת נורית אגמי | צפיות: 3,328 | תגובות: 1
הפעם קבלו את מצעד הטעויות הנפוצות בקורות חיים ואיך לתקן אותן ולהגדיל באופן משמעותי את הסיכויים שלכם להגיע לראיון עבודה וזאת מתוך ניסיוני בגיוס עובדים מזה למעלה מעשור.
הפעם קבלו את מצעד הטעויות הנפוצות בקורות חיים ואיך לתקן אותן מתוך ניסיוני בגיוס עובדים מזה למעלה מעשור. הטעויות הללו פוגעות בסיכויים שלכם. אלו טעויות שהן לא רק נפוצות אלא גם קריטיות ותיקון שלהן יגדיל בעשרות מונים את הסיכויים שלכם להגיע לראיון עבודה.


הנה הטעויות ופתרונן:

טעות מספר 1 – לרשום גרסה שטובה לגם וגם וגם ואתם נותנים למגייס להחליט למה אתם מתאימים. גרסת קורות חיים כזו פוגעת מפני שהמגייס לא מבין למה אתם מתאימים בסופו של דבר והוא גם לא יזמין אתכם לראיון עבודה בגלל שהוא פשוט לא הבין מה אתם בדיוק עושים. סיבה נוספת שגרסה כזו לא טובה היא מפני שהיא כוללת גם וגם וגם זה מקטין מכמות הניסיון הרלוונטי שלכם אילו הייתם עושים גרסה "רק" לתפקיד אחד מסויים.
עצה: הכינו גרסה מותאמת לכל תפקיד שאליו אתם פונים.


טעות מספר 2 - לכתוב סיסמאות כגון: אני חרוץ, אחראי וכו'. אלו סיסמאות נבובות מתוכן שמראות מה אתם חושבים על עצמכם ולא מעבר לכך. לפעמים זה עשוי גם להישמע שחצני ואז המגייס יחשוב שאתם רברבנים.
רוצים להסביר למגייס שאתם חרוצים ולעשות את זה בצורה חכמה?! הביאו דוגמאות של איך הייתם חרוצים במקום העבודה האחרון, במה זה התבטא, מה עשיתם שהוא בגדר חריצות.
מה קורה כשאתם נותנים דוגמאות?
אתם מדברים עובדתית ולא בצורה רברבנית.
זה נותן תוקף משנה למה שאתם רושמים – יש לכם הוכחות לכך שאתם חרוצים, ראש גדול, משקיענים, לומדים מהר וכו'
אתם הופכים להיות זכירים – דוגמאות שתביאו תמיד יהיו הרבה יותר זכירות מאשר רצף מילים שכולם רושמים בקורות החיים שלהם.
עצה: שבצו דוגמאות ולא סיסמאות


טעות מספר 3 – לשכוח לכתוב מילות מפתח מתאימות לתחום העיסוק שלכם. כיום, רוב המגייסים עובדים עם תוכנות שעושות חיפוש לפי מילות מפתח. לא רשמתם את מילות המפתח המתאימות,לא תעלו בחיפושים אפילו שאתם מתאימים. לפני שאתם כותבים את קורות החיים שלכם,מומלץ לעשות מחקר מילות מפתח ולשבץ את המילים הללו בתוך קורות החיים שלכם.
עצה: הסתכלו מה כותבים במודעות הדרושים ושבצו את המילים הללו בקורות החייםשלכם.


שיהיה לכם בהצלחה!


אודות הכותב: רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר ולהרוויח יותר? נורית אגמי, מנכ"ל חברת רשת אגמי, השמה ושירותי קריירה מזמינה אותך לקבל במתנה את הקורס החינמי
https://www.agamy.co.il/free_course/
לא אהבתי (2)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. שלום נורית. היה כדאי שתצרפי קורות חיים "לדוגמא" כאלה שאת מנסיונך הרב היית ממליצה שנישלח. תודה
ראובן | ב- 30/05/2015 17:04:53