עובד בבנייה - שים דגש על הכפפות
מאת יניב | צפיות: 1,125 | תגובות: 1
ענף הבנייה הוא אחד הענפים המתפתחים במשק ומושך אליו עובדים צעירים. בענף עצמו יש תאונות רבות ועל העובדים והמעסיקים שלהם לדאוג לבטיחות בעבודה. כפפות עבודה הן מרכיב חשוב מאוד.

בענף הבניה יש תאונות עבודה רבות והעובדים אשר עובדים באתרי הבניה השונים חשופים למול סכנות וסיכונים רבים. בכדי להקטין את הסיכונים מומלץ למעביד למגן את העובד עם בגדי עבודה וציוד עבודה מתאים אשר מלבד הבטיחות בעבודה משפיע גם על הנוחות של העובדים.
כפפות עבודה הן אחד מאביזרי הבטיחות הראשונים והנפוצים ביותר אשר שומרים על ידי העובד מסכנות ומנזקים השונים בסביבת עבודתו. ישנו מגוון רחב של כפפות הן מבחינת החומרים שמהם הן מגינות והן מסוג החומר מהן הן עשויות. כפפות, יכולות להפחית מספר רב וסוגים שלפציעות קלות שמהן סובלים העובדים בעבודות הבניין.

ישנם הרבה סברות בכל הנוגע ללבישת כפפות. רוב הפועלים יטענו שהם יכולים לעשות את עבודתם בצורה טובה יותר בלי הכפפות או לחלופין אם הם ילבשו את הכפפות היד שלהם תהיה מזיעה וחלקלקה. אך בפועל הסטטיסטיקה מראה כי עובד אשר ילבש את כפפות העבודה מפחית את הסיכון שלו לפציעות יד בכ- 60% .
בכדי שהכפפות יהיו באמת מועילות לעובדים עליהם ללבוש את הכפפות המתאימות להם ולסוג העבודה שהם עושים. במאמר זה ננסה לתת מענה איזה כפפות מתאימות לפועלי הבניין, אך חשוב לציין כי אין להחליף מאמר זה בהתייעצות עם מומחים בתחום לפני ביצוע העבודות.

הדרך הטובה ביותר למצוא אותו היא להתמקד בארבעה צרכים בסיסיים של העובדים:

א. התאמת הכפפה
ב. מיומנות לעומת בטיחות
ג. אחיזה
ד. נוחות היד והזרוע

התאמת הכפפה ליד הוא הגורם חשוב מאחר ומדובר בנוחות העובד.. כפפה גדולה מדי תוביל לעבודה מסורבל מסכנת חיים ואלו כפפה קטנה מדי תהיה לא נוחה ותפריע לעובד בעת ביצוע עבודתו. לכן חשוב להתאים את גודל הכפפה לידי העובד עצמו.

כאשר אנו מדברים על מיומנות לעומת בטיחות אנחנו לא בהכרח מדברים על בחירה בין השניים כמ ובעבר, שהיית צריך לבחור כפפה שתגן על אצבעותיך אך תקשה על תנועת האצבעות לדוגמא.עם התקדמות הטכנולוגיה ניתן למצוא זנים של כפפות שכוללות את המיטב של שתי העולמות –ובשוק ניתן למצוא כפפות דקות מאי פעם עם רמת התנגדות לחיתוכים גבוהה יותר ויותר.

אחיזה הינה אחד היעדים המרכזיים של המחקרים של היצרני כפפות בעשור האחרון. במיוחד שמדובר באחיזה שמעורב בה שמן או מים. התוצאה של מחקר זה הוא עשרות סוגים של כפפות המתאימות עבור כל מספר של תנאי עבודה שונים.

לבסוף,נוחות היד והזרוע. עובדים רבים חשים כי הכפפות שלהם פשוט הופכות את הידיים שלהם לחות ומזיעות ובכך למעשה מקשות ומסרבלות את עבודתם. חשוב לדעת כי ישנם הרבה סוגים של בדים וכפפות עם עיצובים שונים בהם ישנם חורים לאוורר ולפתרון הבעיה.

תחום הבנייה מתאפיין בשתי מאפיינים עיקריים :
א. עבודה עם כלים רועדים בקצב קבוע להן מומלץ להשתמש בכפפות עם שיכוך זעזועים שימנעו נזק ברקמות העמוקות של היד ובעבודה.
ב. עבודה עם סיכונים מכניים להן אנו צריכים כפפות אשר יהיו עמידות בשפשוף,חיתוך, קריעה ודקירה.

לסיכום
חשוב להיות כפופים לעובדים ולענות על הצרכים השונים שלהם. בהשקעה מינורית של התאמת הכפפה לעובד ותחום העבודה שלו ניתן למנוע עגמת נפש גדולה בהרבה יותר.


חשוב לציין שהמאמר שלהן הוא בגדר מדריך כללי וחלקי ואינו מחליף התייעצות עם מומחים בתחום לפני תחילת ביצוע העבודה


http://www.kcprofessional.co.il/
תוויות:
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
1. בתור אדם שנמצאת באתרי בניה כבר 20 שנה נתקלתי בהרבה מקרים בהם כן מסופקות הכפפות לרתכים לברזלנים וכיוצ’ב אבל כמו שיש מעברי חציה ואנשים ממשיכים לעבור במקומות שאינם מסומנים כך גם עם הכפפות ואמצעי בטיחות אחרים כאילו נוצרו רק ע"מ לסבר את עינו של מפקח הבטיחות באתר. הזלזול של הפועל הממוצע באמצעים הניתנים לו, זה הגורם המרכזי לתאונות ולא מחסור באביזרי בטיחות. בבנין חדש שהולך ומוקם מול משרדי עובדים פועלים על התקנת סיכוך לגג סופקו להם רתמות אבל הם לא טורחים לעגן עצמם למריש הביטחון. אז מה הועילו ח
מרים | ב- 14/12/2015 12:16:51