לימודי עיצוב פנים, לימודי עיצוב פנים הבית, לימודי עיצוב ואדריכלות- יש הבדל?
מאת הילה | צפיות: 1,414 | תגובות: 0
אחד המקצועות המרתקים והמבוקשים ביותר בקרב מי שחלומם הוא לעצב ולתכנן חללים הוא עיצוב פנים. מקצוע עיצוב הפנים נותן למעשה מעין דרור לראש היצירתי יחד עם הדיוק והסמכות הדרושות בעת עיצוב חלל ושרטוטו.

אחד המקצועות המרתקים והמבוקשים ביותר בקרב מי שחלומם הוא לעצב ולתכנן חללים הוא עיצוב פנים. מקצוע עיצוב הפנים נותן למעשה מעין דרור לראש היצירתי יחד עם הדיוק והסמכות הדרושות בעת עיצוב חלל ושרטוטו.
היות וקיים ביקוש גבוה למקצוע הזה בקרב מי שמתעניינים בלימודים, מוסדות לימוד רבים משווקים את לימודי המקצוע בשמות שונים המבלבלים מועמדים התוהים מההבדלים בין לימודי עיצוב פנים, לימודי עיצוב פנים הבית ולימודי עיצוב ואדריכלות. מאמר זה ינסה לסייע לכם לעשות סדר במונחים השונים.


לימודי תעודה או לימודי תואר בעיצוב פנים?

ראשית כל, כדאי לבאר את אופציות הדיפלומה בנושא. בכל הקישור לעיצוב פנים, ניתן לרכוש תעודה מקצועית לעיסוק במקצוע או תואר ראשון של ממש. בלימודי התעודה, ההכשרה היא בת מספר חודשים עד שנה והלמידה היא מכוונת יותר לכיוון של הום סטיילינג וסידור החדר ומרכיביו כך שיענו על צורכי המתגוררים בו. עיצוב פנים כתואר,לעומת זאת, הוא תואר של 3 שנים הכולל לימודי תאוריה בכל הקישור לצבע והתאמת צבעים,לימודי תולדות האמנות, שרטוט ועוד. תנאי הקבלה הינם נוקשים יותר והלימודים לרוב מאמתים את הסטודנטים עם מגוון פרויקטים בנושאים שונים של עולם העיצוב והשראות שונות.


החלטתי ללכת על תואר- יש הבדל בין עיצוב פנים לבין אדריכלות ועיצוב פנים?
אך המונחים המבלבלים לא נגמרים רק כאן. גם מבחינת הלימודים לתואר,קיימות אופציות לימוד שונות לתואר בתחום העיצוב. אחד מהמונחים הפחות ברורים הוא תואר בעיצוב ואדריכלות. על פניו, לפי השם,ניכר כי התואר עוסק בעיצוב פנים עם תוספת של ידע בנושאים בסיסיים באדריכלות.בפועל, מדובר למעשה בתואר שרובו ככולו מוקדש בעיקר לאדריכלות והעיצוב מהווה בו נושא משני, מעין הכשרה נוספת הנותנת ערך מוסף למסיימי תואר זה. כיאה לתואר באדריכלות,תואר זה נמשך 4 שנים ודורש גם תקופת התמחות כדי לסיים ולקבל את ההסמכה השלמה.לעומת זאת, לימודי עיצוב פנים לתואר, מהווים לימודי עיצוב בלבד כאשר המיקוד הוא על תחום זה בלבד והתיאוריות והסגנונות הייחודיים לתחום זה. גם בלימודי עיצוב פנים משך התואר הוא 4 שנים עם הבדל יחיד- ללימודים אלו לא נדרשת תקופת התמחות לשם קבלת ההסמכה השלמה והתואר.
אגב, התארים בעיצוב פנים המתהדרים בשם עיצוב פנים הבית הם תואר בעיצוב בפנים לכל דבר, רק שבלימודים אלו ההתמחות היא בעיצוב פנים של בתי מגורים ופחות שלמבני מסחר. יחד עם זאת, חומרי הלימוד הם אותם החומרים.
למה קל יותר להתקבל ללימודי עיצוב או לימודי אדריכלות?
החדשות הרעות הן, שלשני המקצועות תדרשו לעבור דרך ועדת קבלה ומבחני כניסה. באדריכלות ייבדקו את הדיוק שלכם, יכולת הראייה המרחבית ויכולות השרטוט. אך יחד עם זאת גם כישורים אמנותיים יותר נבדקים במסגרת המבחנים. בעיצוב פנים לעומת את, תדרשו להראות במבחנים לא מעט מעוף, ידע באמנות (מעבר לכשרון), ויכולת להתאים בין צורך ובין חזון. בשני המקרים, מומלץ להצטייד לבחינות הכניסה בתיק עבודות המכיל דוגמאות שונות מכל תחומי האמנות והעיצוב דוגמת יצירה ממוחשבת, צילום, ציור, שרטוטו עוד- כל פקולטת לימודי עיצוב ודרישותיה שלה בתחום זה.

בסיכומו של עניין, עיצוב פנים כהכשרה לתואר הוא מסלול מפרך ולא פשוט. אך במרבית המקרים, מדובר בלימודים מרתקים שלרוב כוללים גם פרויקטים ממשיים מול התעשייה (במכללות המלמדות את הנושא) או פרויקטים תאורטיים יותר המשלבים תחומי ידע וחדשנות מן המקצועות הנלמדים בעיקר באוניברסיטאות. אם יש לכם אופי וכשרון יצירתי,זה בהחלט יכול להיות המקצוע בשבילכם.


אודות הכותב: למידע נוסף אודות לימודי עיצוב לתואר
http://https://www.colman.ac.il/academics/ba/b.des-interior-design
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.