להתגלגל או לנהל?
מאת שרית ידיאל | צפיות: 1,550 | תגובות: 0
יש אנשים שמתגלגלים בחיים ומגיעים בדיוק למקום שהם צריכים להיות בו – אבל רובנו מגיעים למקום שהוא לא בהכרח רע – אבל גם לא בהכרח טוב, או לפחות לא בהכרח מתאים ומספק ברמה האישית. מחקרים מראים כי קיים הבדל מהותי ביותר בין מי שמצליח ומסופק בחייו לבין אלה שאינם, ההבדל טמון בהצבת מטרות- אלה שאינם מרוצים מהצלחותיהם ואיכות חייהם מאופיינים בד"כ באי הגדרת מטרות ברורות. למרות שאנו יודעים כי המח האנושי פועל במיטבו כאשר הוא מונחה מטרות, מפתיע לגלות כי רק לכ- 15% מהאנשים יש מטרות מוגדרות ברמה כלשהי.
תוך כדי האוניברסיטה התחלתי לעבוד בתחום המקצוע שלי –כמו שבד"כ מתחילים - מלמטה – מרכז הזמנות טלפוני.

מבחינתי זה היה בסדר, הייתי רק בת 23 וזה התאים.כשסיימתי אוניברסיטה קודמתי למחלקת שירות לקוחות. כשזומנתי לפגישה עם המנכ"ללגבי הקידום – לא עניין אותי לאן אני מקודמת – רק רציתי להתקדם. מבחינתי התשובההיחידה להצעה הייתה כן. קודם נזוז למעלה אח"כ נראה אם זה מתאים. עבדתי כשנהוחצי כאחראית בשירות לקוחות – אין ספק שלמדתי הרבה מאוד והתחנה הזו תרמה להבנההניהולית שלי – אבל זה לא היה המקום שבו רציתי להישאר. עשיתי עבודה טובה וחיכיתיעד שהגיעה הצעה נוספת לקידום – מחלקת מכירות ולימים מנהלת מכירות.

התחלתי בקטן עד שקיבלתי את הלקוח הגדול של החברה –הצלחתי,נהניתי מהמגע עם הלקוחות, לפתור בעיות ולהצליח למכור. הרוב מתוך האהבה שלי לעבודעם אנשים.

כשהחברה בה עבדתי התרחבה הציעו לי את הקמת מחלקתהמכירות של חברת הבת – ואני הסכמתי, העיקר לזוז – למעלה?

רגע רגע רגע –בשלב הזה עצרתי לחשוב, האם זה מה שאנירוצה לעשות?

ההגיון אמר שכל עוד אני מקודמת והתנאים משתפרים – אזאני כנראה על המסלול - אבל האם זה המסלול שלי? הדרך שלי? בעבר הייתי מסופקת בעבודה– אבל עכשיו?

הקמתי מחלקה ובמקביל עצרתי להסתכל אחורה ולהסתכל קדימה –לנסות להבין איך הגעתי לאן שהגעתי ולאן אני ממשיכה – כמה מתוך ההחלטות היו שליוכמה נתתי לחיים לגלגל אותי?

בנקודה הזו פניתי לאימון – אימון לניהול קריירה. החלטתילקחת "את המושכות" לקריירה שלי בידיים שלי. לא היה לי ספק שאני רוצהוצריכה לנהל – אבל מה? ואת מי?

למדתי לחשוב ולעבוד תוצאתית. כיום אני מאמנת אישיתלקריירה ומנהלת מרכז יוגה מצליח בת"א.

אימון לניהול קריירה פועל בשני מישורים:

מציאת הקריירה הנכונה פיתוח הקריירה במקום בעבודה הקיים
במקרה שלי יצאתי ללמודים ופניתי לדרך חדשה – אבל קיימתגם האפשרות לנהל את הקריירה במקום העבודה הקיים. לבדוק מהם הצרכים שלי והאם אנייכול לקבל מענה טוב להם באפשרויות הקיימות במקום עבודתי. ואם כן- איך אני גורםלשינוי לקרות.

יש אנשים שמתגלגלים בחיים ומגיעים בדיוק למקום שהםצריכים להיות בו – אבל רובנו מגיעים למקום שהוא לא בהכרח רע – אבל גם לא בהכרחטוב, או לפחות לא בהכרח מתאים ומספק ברמה האישית.

מחקרים מראים כי קיים הבדל מהותי ביותר בין מי שמצליחומסופק בחייו לבין אלה שאינם, ההבדל טמון בהצבת מטרות- אלהשאינם מרוצים מהצלחותיהם ואיכותחייהם מאופיינים בד"כ באי הגדרת מטרות ברורות. למרות שאנו יודעים כי המח האנושי פועלבמיטבו כאשר הוא מונחה מטרות, מפתיע לגלות כי רק לכ- 15% מהאנשים יש מטרות מוגדרות ברמהכלשהי.

אימון לניהול הקריירה בה לבדוק אם אני נמצא על המסלולשמתאים לי או לא כאשר התהליך בנוי משלושה חלקים –

בדיקת איפה אני נמצא היום – המצב המצוי - בירור מהם הצרכים שלי, מהם עקרונות הפעולה שמביאים אותי להצלחה, מהם הדברים שאני עושה שחוסמים אותי ומונעים ממני הצלחה איזה משאבים יש לי שיכולים לסייע לי להתקדם. מה אני רוצה לעשות מחר – המצב הרצוי – מהוא החלום, המצב הכי טוב שאני יכול לשאוף אליו. המטרה באימון היא לכוון הכי גבוה שאפשר. בניית תוכנית פעולה אישית אשר תביא לתוצאות במציאות- בהתחשב בעקרונות הפעולה ובחסמים האישיים –בונים תוכנית פעולה מהעתיד אחורה עד לטווח זמנים הנראה לעין כך שבסוף התהליך ברור מה צריך לעשות מחר בבוקר ע"מ לנוע קדימה.
אם גם את/ה הגעת לנקודה בקריירה שלך שסה"כ בסדראבל לא מספק – אני מזמינה אותך לחשוב האם הדרך היא להמשיך להתגלגל או שהגיע הזמןלנהל את העתיד שלך.
בתהליך של 10-12 מפגשים נבדוק האם אנחנו רצים על המסלולהנכון בקצב הנכון לנו או שהגיע הזמן לשינוי.

אודות הכותב: שרית ידיאל - מאמנת אישית לקריירה ולפרישה וכן אימון כלכלי לסגירת המינוס. בעלת תואר ראשון בניהול, מנהלת "המרכז לאיינגאר יוגה- נווה צדק".
http://cafe.themarker.com/blog/384434/
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.