אילו תכונות מחפש המעסיק אצל עובדיו?
מאת אילת אילון | צפיות: 3,660 | תגובות: 0
פעמים רבות אנו מוצאים עצמנו בוחנים כתבי יד של חברים, עמיתים לעבודה, קרובי משפחה ואפילו סתם כתבי יד שנקרו לידינו. כך גם המעסיק, בוחן כבדרך אגב כתבי יד של עובדים או קולגות. סימנים חריגים בכתב היד מושכים את תשומת ליבנו ולא אחת נשאל הגרפולוג "מה פירושו של "ל" כזו, או ""מ" כזו... הגרפולוג אינו קובע ומנתח על סמך סימן בודד אחד, עליו לאבחן מספר סימנים המהווים סינדרום של סימנים, תוך שהוא מצליב ומוודא כי הסימנים תומכים ומאשרים קיומן של תכונות אופי.

פעמים רבות אנו מוצאים עצמנו בוחנים כתבי יד של חברים, עמיתים לעבודה, קרובי משפחה ואפילו סתם כתבי יד שנקרו לידינו.

סימנים חריגים בכתב היד מושכים את תשומת ליבנו ולא אחת נשאל הגרפולוג "מה פירושו של "ל" כזו, או ""מ" כזו...

הגרפולוג אינו קובע ומנתח על סמך סימן בודד אחד, עליו לאבחן מספר סימנים המהווים סינדרום של סימנים, תוך שהוא מצליב ומוודא כי הסימנים תומכים ומאשרים קיומן של תכונות אופי.

במאמר זה אביא דוגמאות לתכונות אופי דומיננטיות וסינדרום סימנים המאפיינים את התכונה:

אימפולסיביות – רווח גדול בין המילים בכתיבה מהירה, שורה עולה ותלולה, שוליים ימניים מתרחבים, חתימה בצד שמאל (שמאלה מדיי), שוליים שמאליים עד הסוף.

אינטואיציה – שורה גלית בכתיבה מהירה, צורת חוט בכתב היד, רווח גדול בין המילים, חיבוריות של אותיות בתוך המילה, הלבן (הרווחים) דומיננטי יותר מהשחור (הכתוב).

אינטליגנציה – אזור עליון של כתב היד מפותח על חשבון האזורים האחרים, פישוט אותיות, חיבורי אותיות ברמה גבוהה באזור העליון, מהירות הכתיבה, אי קריאות הכתב בשל צורת חוט באותיות + מהירות = אינטליגנציה גבוהה, היד לא מספיקה להשיג את המוח.
סינדרום: קריאות טובה + פישוט + מהירות + תנועה מתקדמת + אזור עליון גבוה.

אינטרוברסיה (מופנמות) – רווח גדול בין המלים, רווח קטן וצפוף בין אותיות, שוליים ימניים צרים, כתב צר, חתימה קטנה מהטקסט.

אקסטרוברסיה (מוחצנות) – שורה עולה, רווח קטן בין המילים, רווח תקין בין אותיות, כתב רחב, לחץ חזק + כתיבה מהירה.

חוסר בטחון עצמי – כתב יד מאורגן במהירות איטית, רווח גדול בין המילים וקטן בין השורות, אותיות דבוקות לשורת הבסיס, צורת הכתב: הדגם הנלמד, לחץ חלש, חתימה קטנה מהטקסט.

הרמוניה פנימית – כתב יד מאורגן במהירות מהירה, אזור אמצעי של כתב היד קטן ופרופורציונלי לאזורים אחרים, סדירות ממוצעת בכתיבה, צורת הכתב: קערות + קמרים.

חוסר יושר – צורת הכתב: קמר, מבנה האות מקופח בכתיבה איטית, קוים מכסים (לדוגמא באות "מ" הקו האמצעי עולה על הקו הימני או השמאלי).

חרדה – רווח קטן וצפוף בין אותיות + כתיבה איטית, אזור תחתון מקוצץ, קו דק בלחץ חלש, שוליים שמאליים רחבים באופן קיצוני.

ילדותיות – כתב יד מאורגן במהירות איטית, אותיות הדבוקות לשורת הבסיס, רווח קטן בין המילים, אזור אמצעי מפותח ואזור עליון לא מפותח, כתב יד קריא מאד.

אמוציונליות – מרווחים קטנים בין השורות בכתיבה מהירה, צרות הכתב קערה עמוקה, כתיבה לא סדירה, "בלונים" מנופחים, לדוגמא באות "ף" "ל", חתימה קטנה מהטקסט.

רציונליות – מרווחים גדולים בין השורות, רווח תקין וסדיר בין המילים, צורת הכתב זוית, רמת חיבוריות טובה וסבירה.

אודות הכותב: אילת אילון גרפולוגית מוסמכת, בוגרת מדעי החברה והרוח. מתמחה במתן חוות דעת גרפולוגיות לצורך הכוונה מקצועית וייעוץ אישי.
לא אהבתי (0)
כדי להגיב למאמר זה עלייך להתחבר למערכת: אני מחפש/ת עבודה | אני מעסיק/ה
אין תגובות למאמר זה.